top of page

Latviešu soprāns Gunta Cēse dzimusi Rīgā. 2010.gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Prof. Bruno Egles Vokālo klasi ar izcilību, izpildot Violetas lomu no Dž.Verdi operas “La Traviata”. Studiju laikā piedalījusies dažādos projektos diriģentu Jura Kļaviņa un Jāņa Zirņa vadībā, izpildījusi Jāzepa Vītola kantāti "Dziesma" un Pērtera Barisona kantāti "Brīnumzeme" koncertos visā Latvijā. Aktīvi koncertējusi Latvijā, Nīderlandē, Slovēnijā, Francijā, Itālijā, Vācijā, ASV un Austrālijā. 

 

Dziedātājas skatuves debija bija Raganas lomā E.Humperndinka operā “Ansītis un Grietiņa” operstudijas “Figaro” sastāvā Prof. Viestura Gaiļa vadībā sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri 2008.gadā, bet 2009.gadā Gunta sadarbojusies ar diriģentu Māri Kupču un baroka orķestri ”Collegium Musicum Riga”, iestudējot Vespīnas lomu J.Haidna operā “L’ifedelta delusa” Rundāles pilī.

 

No 2010.gada Gunta mācījās Štutgartes Mūzikas un Teātra augstskolas Operdziedāšanas maģistrantūras programmā Prof. Ulrikes Zontāgas klasē, kuru ar izcilību absolvēja 2013.gada februārī, eksāmenā izpildot Tatjanas lomu no P.Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins”. 2011.gadā Štutgartes Vilhelma teātrī notika soprāna  operdebija Vācijā, izpildot Diānas lomu Ž.Offenbaha operetē “Orfejs noiet ellē”, bet vēlāk – 2012.gadā Gunta piedalījusies B.Britena operas “Skrūves pagrieziens” iestudējumā kā Miss Džesela un V.A.Mocarta operā “Dons Žuans” Donnas Elvīras lomā.

 

2011.gadā dziedātāja saņēmusi Alfrēda Topfera fonda gada stipendiju par īpašiem sasniegumiem mūzikā, kā arī Štutgartes Riharda Vāgnera biedrības stipendiju. 2012.gada oktobrī Gunta Cēse iekļuva Starptautiskā Riharda Vāgnera jauno balsu konkursa pusfinālā Baireitā.

 

Gunta Cēse debitējusi Tatjanas lomā Latvijas Nacionālajā Operā 2013.gadā.

 

 

No 2013.gada divu sezonu garumā Gunta Cēse bija prestižā Nirnbergas pilsētas teātra operstudijas soliste. Izpildījusi vairāk kā 10 dažādas lomas tādās operās kā "Nabuko", "Arabella", "Valkīra", "Hugenoti",  "Figaro kāzas", "Traviata", un "Burvju Flauta", kā arī Soprāna solo G.Montero pasaules pirmatskaņojuma baletā Sirāno (Ramo mūzika) u.c.

 

Soprāns sadarbojies ar Cīrihes Tonnhales orķestri, Latvijas Nacionālās Operas orķestri, Nirnbergas Simfoniķiem, Antona Bruknera Orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Štutgartes kamerorķestri un diriģentiem Kristoferu Sīmani, Markusu Bošu, Denisu Vlasenko, Gaboru Kali, Gido Johanesu Rumšatu, Pēteri Tillingu, Pēru Borinu, Mārtiņu Ozoliņu, Māri Kupču, Viesturu Gaili un Juri Kļaviņu. 

 

Dziedātāja ir viena no 5 finālistēm Starptautiskajā dramatiskajiem soprāniem veltītajā Elizabetes Coneles Balvas konkursā, kas norisinājās 2015.gada septembrī Sidnejā, Austrālijā un ieguva Universal Music balvu. 

 

Gunta Cēse šobdrī vokālo meistarību papildina pie zviedru profesora Jana Hammara, piedalījusies dažādās meistarklasēs: Johans Bota, Anna Tomova -Sintova, Dagmāra Livorova, Aksels Everaerts, Petēris Berne u.c. Paralēli opermūzikai soprāns regulāri koncentrē ar dažādām kamermūzikas programmām un piedalās Lielo formu atskaņojumos. 

 

Sākot ar 2017.gada septembri Gunta Cēse ir Vorpommernas teātra soliste und debitēs kā Amēlija Verdi  operā "Masku Balle", Blānša Previna operā "Ilgu Tramvajs" un Floria Tosca Pučīni operā "Tosca".

bottom of page